Coffee VERONIA reprezentovala Slovensko na najväčšej výstave svojho druhu – Host Milano 2019

Coffee VERONIA reprezentovala Slovensko na najväčšej výstave svojho druhu – Host Milano 2019

Výstava Host Milano 2019 dostala názov „Podujatie bez hraníc“. Tento príznačný názov si vyslúžila najmä vďaka širokému portfóliu obchodných príležitostí z oblasti gastronómie. Návštevníci vstupom za brány tejto výstavy vstupujú do lepšej budúcnosti svojho životného štýlu. Množstvo skúseností, inšpirácií, dokonalá estetika produktov, súhra a priateľstvo pestovateľov, spracovateľov, baristov i predajcov udáva gastronomickú kultúru sveta. Coffee VERONIA reprezentovala Slovensko na najväčšej výstave svojho druhu – Host Milano 2019.

Všetci nadšenci „gastro umenia” mali možnosť počas piatich dní od 18. do 22. októbra spoznať najnovšie trendy z rôznych gastronomických odvetví za prítomnosti celosvetovo uznávaných odborníkov a najmodernejšieho technologického vybavenia. 

Okrem prednášok, workshopov či prezentácií jednotlivých technológií prebiehali profesionálne degustácie a súťaže s dych vyrážajúcimi výkonmi najlepších „gastro umelcov”  z celého sveta. Počas piatich dní sa vystavovatelia i prednášajúci venovali „horúcim témam” ako digitalizácia, zníženie uhlíkovej stopy a v neposlednom rade povýšenie gastronómie v očiach bežných ľudí.

COFFEE VERONIA REPREZENTOVALA SLOVENSKO NA NAJVÄČŠEJ VÝSTAVE SVOJHO DRUHU

Naše akreditované školiace stredisko Academy of Coffee a pražiareň kávy Coffee VERONIA majú za sebou niekoľko domácich i zahraničných výstav. Naším cieľom je neustále vzdelávanie sa a plnenie snov všetkým ľudom, ktorí túžia po kvalitnej a zdravo pripravenej šálke kávy. Prostredníctvom projektu BEAN’S FRIENDS a skvelých slovenských baristov sa nám podarilo ukázať, že aj malé Slovensko dokáže byť svetové a konkurovať kvalitou svojej práce najväčším značkám kávového priemyslu.

Výberové kávy farmárov z celého sveta pod značkou BEAN’S FRIENDS zaujali širokú verejnosť nielen svojím vzhľadom, no najmä výraznou, v mnohých prípadoch netradičnou chuťou. Spoza živých kávovníkov na našej výstavnej ploche nevykúkali iba kávy s tvárami farmárov, ale i farmárok. Ženy v kávovej komunite majú oveľa ťažšie uplatnenie a táto skutočnosť platí dvojnásobne priamo na plantážach.

Vďaka projektu „Women in Coffee” sa aj ich cesta za splnením kávového sna môže stať skutočnosťou. Sme veľmi radi, že sa nám podarilo sprostredkovať kvalitu ich práce najlepším výberom špeciálnych káv. Každé zrno skrýva príbeh. Každý príbeh nesie emóciu. Veríme, že sa nám podarilo preniesť všetkých návštevníkov prostredníctvom voňavej brazílskej šálky kávy so skutočným príbehom priamo na plantáže týchto kávových umelkýň.

KVALITNE PRIPRAVENÁ KÁVA = SPOKOJNÝ ZÁKAZNÍK

Väčšina návštevníkov mala na náš stánok pozitívne ohlasy, pretože sme sa snažili vytvoriť príjemnú atmosféru doplnenú skvelou kávou od profesionálnych baristov. Pri tvorbe nášho stánku sme mysleli najmä na to, že dôležitým prvkom každého kávového stánku je kvalitná káva.

Preto by sme chceli poďakovať našim baristom – Ján Vass, Jaroslav Grexa (Joe’s Beans), Ján Fuksa (Hotelová akadémia Ľudovíta Wintera, výherca súťaže “SLOVAK BARISTA CUP” junior), Oldřich Holiš junior (profesionálny barista a komisár súťaží).

ČO NÁS NA VÝSTAVE ZAUJALO NAJVIAC?

Automatický robot, ktorý vytvorí zmes kávy podľa vašich chuťových požiadaviek, upraží podľa typu zvolenej prípravy, zabalí a informuje vás prostredníctvom SMS, roboty, ktoré vytvoria do kávy váš portrét alebo obľúbenú fotku priamo z telefónu či roboty na rôzne typy alternatívnej prípravy kávy sú len zlomkom vychytávok, ktoré postupne ovládnu gastro priemysel po celom svete.

Spoločnosť Marco nám predstavila aj špeciálne batérie napojené na prívod vody, pri ktorých ste si mohli vybrať, či daná batéria spustí studenú, teplú alebo minerálnu vodu. Dokonca tieto batérie boli napojené aj na kávové extrakty (vyrobené metódou cold brew), ktoré sa po stlačení gombíka zmiešali s vodou, a tak behom sekundy ste mali v šálke studenú alebo teplú kávu. Takéto vynálezy môžu urýchliť celkový chod kaviarne a zároveň uľahčiť prácu baristov. 

Návšteva STARBUCKS RESERVE 

Nepochybne jedným z najväčších zážitkov bola návšteva kaviarne Starbucks Reserve. Nachádza sa v historickej budove Palazzo Delle Poste na námestí Piazza Cordusio. Dokonalý dizajn kaviarne, ktorý prepájal kaviareň s pražiarňou kávy, bol obohatený o veľký výber káv a zároveň aj ich príprav. Toto miesto nám doslova vyrazilo dych – veď posúďte sami. 

OPLATÍ SA VYSTAVOVAŤ NA HOST MILANO?

Ak plánujete navštíviť takúto výstavu – do toho! Je to výstava plná inšpirácie, skvelej kávy, baristických súťaží a skvelých ľudí. Ak však plánujete ísť vystavovať – zvážte to. Tieto výstavy nie sú predajného typu a veľmi sa odlišujú od tých našich na Slovensku.

Ak sa však rozhodnete ísť, tak určite získate množstvo zaujímavých kontaktov a informácií. Pre nás to bola zaujímavá skúsenosť, pri ktorej sme si overili, či to, čo robíme, je naozaj správne. Či to, čo robíme, je kvalitné a čo na naše produkty vravia odborníci zo zahraničia. Ako sa hovorí – každá skúsenosť je dobrá a nás táto skúsenosť určite posunula vpred.

Ďakujeme, že ste dočítali až do konca. Fotografie z výstavy Host Milano nájdete na facebookovej stránke Coffee VERONIA.

Autorky článku: Nikoleta Šalmíková / Veronika Holišová

© fotografie: Coffee Veronia