COFFEE VERONIA ako generálny partner najväčších kávových udalostí roka 2023

COFFEE VERONIA ako generálny partner najväčších kávových udalostí roka 2023

To, že aj Slovensko dokáže byť svetové sa presviedčame každý deň v podobe úspechov našich športovcov, rôznych medzinárodných projektov či podujatí. Ani kávičkári nezaháľajú a už sedem rokov dokazujú, že aj malé Slovensko dokáže prilákať množstvo odborníkov z celého svete. 1. Kávový ples na svete, ktorého súčasťou je aj Medzinárodná Kávová Konferencia, ktorá už po druhý  krát odštartovala kávový víkend plný vzdelávania sa, zábavy a najmä spájania ľudí, krajín a generácii. 

Coffee VERONIA ako partner Medzinárodného Kávového Inštitútu

MEDZINÁRODNÝ KÁVOVÝ INŠTITÚT je občianske združenie, ktoré vzniklo v roku 2019 za účelom spájania ľudí nielen zo sveta kávy, ale z celého gastronomického odvetvia. Jednou z aktivít, ktorá hostí množstvo odborníkov zo Slovenska i zahraničia je aj Medzinárodná Kávová konferencia, ktorá  prilákala už počas prvého ročníka desať medzinárodne uznávaných odborníkov nielen zo Slovenska, ktorí svojou odbornosťou a prístupom prispievajú  k atraktivite a rozvíjaniu kávovej kultúry. 

Aj vďaka našej pražiarni sme opäť mohli zažiť deň plný odborných prednášok, panelových diskusii a samozrejme ochutnávok, pri ktorých nechýbali priateľské rozhovory a vymieňanie si poznatkov či skúseností. Druhý  ročník Medzinárodnej Kávovej Konferencie, ktorý sa uskutočnil 17. februára sa niesol v duchu príjemnej atmosféry, ktorú vytvorilo viac ako 100 účastníkov z radov študentov, pedagógov, majiteľov gastronomických prevádzok a samozrejme ľudí z domácností, ktorým záleží na chutnej a kvalitnej šálke kávy. V akej téme či to aké osobnosti navštívili Slovensko za účelom podpory Kávovej konferencie sa dočítate v blogu o konferencii a v dvoch častiach jej programu.

Coffee VERONIA ako generálny partner 7. ročníka 1. Kávového plesu na svete 

Tanec, hudba, skvelí ľudia, to všetko je len časť z toho prečo sa zúčastniť a hlavne podporiť 1. Kávový ples na svete. Medzinárodný Kávový Inštitút opäť ukončil plesovú sezónu tohto roka už siedmym ročníkom 1. Kávového plesu na svete. Kávička z našej pražiarne a mnoho iných dobrôt rozvoňalo priestory hotela Holiday Inn v Trnave 18. februára 2023 za podpory viacerých slovenských i zahraničných spoločností. Miesto plné oddychu, zábavy, dobrého jedla a samozrejme výberovej kávy dotvára každoročne takmer viac ako 300 skvelých hostí, ktorí svojou účasťou dokazujú, že im kávová kultúra nie je ľahostajná.

Budúcnosť je v mladých ľuďoch

Kávová kultúra celého sveta potrebuje stáť na zdravých základoch, ktorými sú bezpochyby mladí ľudia, študenti, ktorí vďaka svojej vášni a láske k baristickému povolaniu môžu vniesť zážitok do každej šálky. Aj na Slovensku máme množstvo šikovných študentov, ktorí sa pravidelne zúčastňujú súťazí „SLOVAK BARISTA CUP“ junior

Každoročne je tento ples aj udalosťou pre tých najlepších z najlepších. Ceny spolu s letenkami do Brazílie na kávovníkové plantáže odovzdávajú vážení a medzinárodne uznávaní hostia plesu ako zástupcovia štátnych inštitúcii, veľvyslanci či kávoví odborníci z celého sveta ako pestovatelia kávy, cofeológovia, pražiari a výrobcovia technológii. 

1. Kávový ples má od svojho začiatku aj charitatívny charakter, vďaka čomu je jeho organizácia a podpora z našej strany viac ako potrebná. Nielen samotné podujatie, ale najmä ľudí s ním súvisiacich berieme ako potrebnú súčasť našej pražiarne a základ našej kávovej rodiny. Každoročne oceňujeme životných víťazov, rodiny s hendikepovanými deťmi, ktorí môžu ísť príkladom pre nás všetkých.

7. ročník plesu bol o niečo iný ako ostatné ročníky

Výnimočnosť siedmeho ročníka sa niesla v duchu udelenia jedného z najvýznamnejších štátnych vyznamenaní Brazílie – medaile rádu Rio Branco, ktoré sa udeľuje občanom Brazílie alebo príslušníkom cudzích krajín za zásluhy, konkrétne v oblasti rozvoja vzťahov s Brazíliou. Ocenenie udeľovala jeho excelencia veľvyslanec Brazílie na Slovensku, Excelencia H.E. Eduardo Gradilone počas slovensko brazílskej oficiálnej ceremónie, zakladateľovi a „otcovi“ našej rodinnej pražiarne,  Oldřichovi Holišovi. 

Akú tradíciu má samotné vyznamenanie, či to prečo bolo udelené pravé Oldřichovi Holišovi sa dočítate v samostatnom blogu už čoskoro. 

Čo všetko bolo súčasťou 7. ročníka 1. Kávového plesu na svete i to prečo  je o účasť na ňom taký záujem sa dozviete v blogu a audiovizuálnych materiáloch.

Byť generálnym partnerom kvalitných podujatí pre nás znamená viac ako len poskytnúť kvalitnú kávu či vyškolený personál. Podporu podujatí, v ktorých sa spája láska k povolaniu a zároveň vzájomná úcta a porozumene, berieme ako potrebnú súčasť nášho podnikania. 

Už teraz sa tešíme na 8. ročník plesu a 3. ročník konferencie, ktorý, veríme, priláka ešte viac nadšencov kávy, študentov, pedagógov a samozrejme odborníkov z celého sveta.