Veronia Muzikálový festival Jozefa Bednárika – dokonalé spojenie hudby a kávy

Veronia Muzikálový festival Jozefa Bednárika – dokonalé spojenie hudby a kávy

Už 13 rokov sa slovenská a česká hudobná scéna stretáva na jednom mieste, na MUZIKÁLOVOM FESTIVALE JOZEFA BEDNÁRIKA.V tomto štrnástom ročníku je malá zmena, festival má doplnený názov o meno znamenitej kávy Veronia.

VERONIA MUZIKÁLOVÝ FESTIVAL JOZEFA BEDNÁRIKA nám prinesie uznávaných hostí, najznámejšie svetové hity a bohatý sprievodný program doplnený vôňou čerstvo praženej kávy Coffee VERONIA, ktorá vás aj tento rok vtiahne do sveta mimo uponáhľanej reality. Pohoda, ,,klídek“, kávička a k tomu svetová ,,hudbička“ bude sprevádzať aj 14. ročník tohto jedinečného podujatia.

Muzikálový festival Jozefa Bednárika 2021
VERONIA MUZIKÁLOVÝ FESTIVAL JOZEFA BEDNÁRIKA

Festival je zameraný na muzikálovú, divadelnú a filmovú hudbu, no nevyhýba sa ani kabaretu či šansónu. Podujatie je prehliadkou toho najlepšieho, čo sa zrodilo na slovenskej i českej hudobnej scéne. Muzikálový festival Jozefa Bednárika je výnimočný spontánnou atmosférou a jedinečnou možnosťou bezprostredného kontaktu s umelcami.

KEDY A KDE

Tretí augustový víkend (20. a 21. august) sa na terase Muzikálovej slávy Jozefa Bednárika v Kúpeľoch Brusno rozozvučia hlasy známych československých hviezd, ktoré dodávajú tomuto podujatiu ten pravý punc nielen vďaka svojmu talentu, ale i osobnosti.

Oldřich Holiš jr. a Jaroslav Dóczy (riaditeľ Divadla Andreja Bagara v Nitre)
Oldřich Holiš jr. a Jaroslav Dóczy (riaditeľ Divadla Andreja Bagara v Nitre)

PREČO SA OPLATÍ BYŤ TOHO SÚČASŤOU

Fanúšikov festivalu od túžby zažiť opäť jedinečnú atmosféru neodradili ani minuloročné obmedzujúce pandemické opatrenia a svojím záujmom ,,nakopli“ organizátorov opäť sa prekonať a priniesť aj v tomto roku neopakovateľný hudobný zážitok v podaní stále žiariacej hviezdy Kateřiny Brožovej či novopečenej mamičky Natálie Hatalovej. 

Pravidelní hostia sa môžu opäť tešiť na stálicu festivalu, medzinárodne uznávaného umelca Félixa Slováčka. Fanúšikom kabaretu zahrá na nôtu slovenský humorista Milan Markovič a ,,netanečníkov“ roztancuje kubánsky Slovák Lazaro de Jesus Hodelin Thomas. Po minuloročnom úspechu nebude chýbať česká muzikálová diva Michaela Nosková a mnohí ďalší, ktorí zanechajú neopakovateľný umelecký zážitok v každom z návštevníkov.

Muzikálový festival Jozefa Bednárika 2020 - Na fotke zakladatelia našej pražiarne Coffee VERONIA (manželia Holišoví), Július Selčan (šéfdirigent orchestra, dlhoročne spolupracuje s umeleckým ľudovým súborom PUĽS), Félix Slováček (klarinetista, saxofonista, hudobný skladateľ a dirigent)
Muzikálový festival Jozefa Bednárika 2020 – Na fotke zakladatelia našej pražiarne Coffee VERONIA (manželia Holišoví), Július Selčan ( bývalý umelecký riaditeľ spevohry DJZ v Prešove a šéfdirigent orchestra, v súčasnosti dirigent Prešovského symfonického orchestra, všestranný hudobník, skladateľ, aranžér a hudobný pedagóg), Félix Slováček (klarinetista, saxofonista, hudobný skladateľ a dirigent)

VERONIA MUZIKÁLOVÝ FESTIVAL JOZEFA BEDNÁRIKA – PROGRAM

  • NÁVRATY 

Predstavia sa úspešní umelci, ktorí pred desaťročím ukazovali svoje rozvíjajúce sa umenie na festivalovom pódiu a dnes sú vynikajúci interpreti či herci na Slovensku i v Čechách

  • SKÚS VERIŤ SNOM 

Nádherné melódie z muzikálu Andrewa Lloyda Webbera

  • JOZEF A JEHO ZÁZRAČNÝ FAREBNÝ PLÁŠŤ

Zaznejú piesne v podaní hercov DAB Nitra. Zároveň to bude originálna pozvánka na septembrovú premiéru predstavenia v nitrianskom divadle Andreja Bagara

  • MM KABARET Milana Markoviča

Róbert Puškár a Peter Niňaj

  • HANA HEGEROVÁ kráľovná šansónu

Spomienka na výnimočnú osobnosť slovenskej a českej scény

  • SLÁVNOSTNÝ CEREMONIÁL

Galaprogram s udelením ocenení Brusnianska Brusnica za prínos k muzikálovej tvorbe a odhalenie Tabule muzikálovej slávy

  • BRUSWAY – ČESKÝ MUZIKÁL – Na křídlech fantazie

Komponovaný program tých najkrajších českých muzikálových melódií v podaní excelentných interpretov s Kateřinou Brožovou a ďalšími

Spoločná fotografia z Muzikálového festivalu Jozefa Bednárika. Foto: Zdeněk Barták, Ján Greššo
Na fotke: Zdeněk Barták (hudobný skladateľ a producent – skladal piesne aj pre Michala Dávida Nonstop a Nenapovídej), Ján Greššo (herec, bývalý riaditeľ Divadla Andreja Bagara v Nitre
Na fotke: Milan Sedláček, Oldřich Holiš a producent a zakladateľ Muzikálového festivalu Jozefa Bednárika Ján Kubiš
Na fotke: Milan Sedláček, Oldřich Holiš a producent a zakladateľ Muzikálového festivalu Jozefa Bednárika Ján Kubiš

Veronia Muzikálový festival Jozefa Bednárika patrí k najobľúbenejším hudobným akciám Slovenska a Česka, ktorého súčasťou je aj naša rodinná pražiareň kávy Coffee VERONIA, avšak nielen vďaka názvu. Široká ponuka kávových a kávovo-mliečnych nápojov, odborná príprava, priateľský prístup a káva ,,upražená“ na mieru v originálnom balení je každoročne neodmysliteľnou sprievodnou aktivitou festivalu.

Zábava bude s tou pravou kávou v ruke! Tešíme sa na vás

VERONIA MUZIKÁLOVÝ FESTIVAL JOZEFA BEDNÁRIKA